Elektromobilita vozidel

Popularita moderních vozidel, poháněných plně či částečně elektrickou energií, neustále roste. Spokojení uživatelé na nich oceňují především levný, ekologický provoz a vynikající jízdní vlastnosti. Přidáte se k nim i vy?

Při výběru vozidla na elektrický pohon nemusíte dělat žádné kompromisy ohledně jeho designu či výkonu ani svého pohodlí během jízdy. Přesvědčte se o tom, že moderní elektromotory přinášejí do automobilového průmyslu řadu výhod, díky kterým je opravdu snadné propadnout kouzlu elektromobilů či hybridních vozidel.

 

Elektrické vozy, které u nás seženete:

 

Škoda Enyaq iV

půjčení vozu ŠKODA CITIGO

Škoda Enyaq Coupé RS iV

Půjčení vozu ŠKODA FABIA

 

Volkswagen ID.3

Půjčení vozu ŠKODA OCTAVIA

Volkswagen ID.4

Půjčení vozu ŠKODA OCTAVIA COMBI

Volkswagen ID.5

autopůjčovna ŠKODA SCALA

 

Volkswagen ID.7

 

autopůjčovna ŠKODA SCALA

 

 

 

Volkswagen ID. Buzz

Půjčení vozu ŠKODA OCTAVIA

 

 

 

Elektromotor je jednoduchý, efektivní a spolehlivý

Klasický spalovací motor je složitým systémem, v němž je nutné převádět lineární pohyb pístů na rotaci pomocí klikové hřídele a zajistit rovnoměrný chod soustavou setrvačníků. Elektromotor naproti tomu pracuje na jednoduchém principu elektrické indukce a skládá se pouze ze dvou částí – rotoru a statoru, na kterém jsou navinuty tři cívky. Ty při průchodu střídavého proudu vytvářejí rotující elektromagnetické pole, které způsobí roztočení rotoru.

Elektromotor však nad klasickým motorem vyniká nejen svojí jednoduchostí, ale také nízkou hmotností a snadnější výrobou i údržbou. A navíc je čtyřikrát efektivnější než běžné spalovací motory!

 

Bezkonkurenčně rychlý rozjezd a pohodlné parkování

Zatímco auta na spalovací motor jsou vždy vybavena spojkou a vícestupňovou převodovkou, elektromotor spojku vůbec nepotřebuje a vystačí si s jedním fixním převodovým stupněm. Otáčky motoru na elektrický pohon se totiž snadno navýší pouhým zvýšením frekvence střídavého proudu. Díky tomu je rozjezd elektromotorů nejen jednoduchý, ale i neobyčejně rychlý.

Protože ke změně otáčení elektromotoru stačí pozměnit směr rotace elektromagnetického pole, nemusíte si v elektromobilu dělat starosti s řazením ani během couvání. A právě díky snadnému parkování i výborným akceleračním vlastnostem jsou elektromobily vynikající volbou pro každodenní jízdu v městském provozu. Téměř okamžité navýšení rychlosti však oceníte také při předjíždění pomalejších vozidel mimo město a na dálnici.

 

Efektivní a energeticky výhodné brzdění pomocí rekuperace

Během brzdění vozidla se spalovacím motorem vzniká při tření kotouče a brzdových destiček teplo, které bez dalšího využití uniká do okolí. Při snižování rychlosti jízdy elektromobilu naopak dochází k tzv. rekuperaci neboli přeměně pohybové energie vozidla na užitečnou energii, která se efektivně využívá k nabíjení baterie elektromobilu.

 

Nízké provozní náklady

K nabíjení lithium-iontové baterii elektromobilu můžete využít střídavý proud, dostupný z veřejné nabíjecí stanice i běžné domovní zásuvky, u které si zajistíte vyšší nabíjecí výkon instalací tzv. wallboxu. Nejrychlejší řešení však představují moderní rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem.

 

Zapomeňte na hluk i emise

Tichý chod motoru elektromobilu oceníte především vy i vaši spolujezdci – a nulovou produkci emisí celá naše planeta. I pokud elektromobil nedobíjíte energií z obnovitelných zdrojů, je negativní dopad jeho používání na životní prostředí výrazně nižší než v případě klasických automobilů se spalovacími motory.

 

Hybridní pohon aneb to nejlepší z elektromobilů i klasických vozů

Zaujaly vás výhody elektromobilu, ale jeho pořízení pro vás představuje příliš velký krok do neznáma? Pak je pro vás tím pravým řešením hybridní automobil, se kterým můžete jezdit levně a ekologicky v městském provozu a na delších cestách využít klasický spalovací motor na snadno dostupný benzín. Oblíbené hybridní vozy Volkswagen Golf eHybrid/GTE, Passat GTE, Arteon eHybrid, Tiguan eHybrid, Touareg R nebo Škoda Superb iV urazí na elektrickou energii přibližně 40 km, což většině uživatelů bohatě postačí k pravidelné cestě do práce či na nákupy.

 

Využít technologii budoucnosti můžete už teď

Díky vynikajícím jízdním vlastnostem a minimální ekologické stopě není pochyb o tom, že elektromobily představují směr, kterým se bude ubírat vývoj nových vozidel. Jděte s dobou a vyberte si auto 21. století!

KONTAKT

Auto Podbabská

IČ: 48030325
Pod Paťankou 217/1
160 00 Praha 6 - Dejvice
info@autopodbaba.cz

Recepce Škoda 
T: 234 700 200

Recepce Volkswagen
T: 234 700 260

Servis
Po - Pá: 7:00 - 19:00
So:         9:00 - 13:00

Prodej
Po - Pá: 8:00 - 19:00
So:         9:00 - 13:00

Ochrana osobních údajů
gdpr@autopodbaba.cz

Informace pro členy družstva

 

Reklamační řád je k dispozici na provozovně 

Non-stop asistenční služba
M: 603 888 311