Jak vybrat ojetý roční vůz?

Škoda Fabia Scoutline

Roční vozy téměř k nerozeznání od těch úplně nových. Přesto na nich můžeme ušetřit 20 procent z původní ceny. Co je vlastně roční vůz? Vyplatí se rok staré auto kupovat? Na co si dát při nákupu pozor? Seznámíme vás s hlavními výhodami a nevýhodami ročních vozů.

Nákup roční ojetiny může být dobrou volbou, pokud chcete ušetřit, ale zároveň toužíte po co nejnovějším voze. I když má tato volba spoustu výhod, má i svoje nevýhody. A to především, pokud nevíte, jak ojeté auto vybrat a na co si dát při jeho nákupu pozor. Pojďme se společně podívat, na co si dát pozor při nákupu auta z druhé ruky a zjistěte, kde pořídíte nejlepší roční vůz.

Nákup rok starého ojetého vozu může být dobrou volbou, pokud chcete ušetřit, ale zároveň chcete nejnovější auto. I když má tato možnost mnoho výhod, má i své nevýhody. Zvláště pokud si nevíte rady s výběrem ojetého vozu a na co si dát při jeho koupi pozor. Pojďme se společně podívat, na co si dát pozor při nákupu ojetého vozu a zjistit, kde seženete nejlepší roční vozy.

Víte, že roční vůz nemusí mít přesně rok?

Jako roční vozy se označují všechna auta, která nejsou starší, než 18 měsíců. Horní hranice najetých kilometrů pro roční vůz není stanovená. V nabídce tak občas můžete najít i auta, která jsou stará třeba jen 12 měsíců, za to mají najeto víc než vozy o něco starší výroby.

Jaké jsou výhody ročních vozů?

  • Auto je často vizuálně k nerozeznání od nového vozu
  • Dostanete k dispozici kompletní historii vozu.
  • Auto mělo většinou jen jednoho majitele.
  • Na roční vůz se stále vztahuje záruka.
  • U ročního vozu často dosáhnete na stejné pojistné podmínky, jako u nového.
  • Roční vůz se dá pořídit na leasing, nebo si na něho můžete vzít úvěr.

Jaké jsou nevýhody ročních vozů?

  • Není jisté, kdo všechno s vozem jezdil.
  • Kupujete hotový celek, nemůžete si vybrat např. výbavu, motorizaci, barvu.
  • Prodávající vám může zatajit drobné závady.

Kde sehnat roční vůz?

Roční vozy mají v nabídce automobilky, autosalony i autobazary. U automobilek rozhodně nečekejte tak široký výběr jako například v autosalonu. Občas zajímavou nabídku najdete i v některých autobazarech, ale tam při nákupu doporučujeme větší obezřetnost. Úplně nejlepší je si na prohlídku přizvat automechanika, který se na auto podívá, projede ho s vámi a zjistí případné nedostatky.

Roční vůz přímo z automobilky

Nakupovat roční vůz přímo od automobilky je zřejmě ta nejspolehlivější volba. Jde o tzv. referenční vozy, které složily jako služební auta, nebo k reprezentaci. Auta procházejí pravidelným servisem a údržbou, navíc dostanete záruku přímo od výrobce vozu.

Roční vůz z autosalonu

V autosalonu lze pořídit předváděcí vozy, které slouží pro zkušební jízdy potenciálním zákazníkům. Nevýhodou těchto aut je akorát to, že velmi často jezdí krátké trasy, což není zrovna nejlepší zpráva pro motor. Pokud se však vůz vejde do 10 tisíc ujetých kilometrů, stále jde o dobrou investici. Při nákupu vozu z autosalonu není od věci vzít si k prohlídce automechanika, který auto prověří po technické stránce.

Roční vůz z autobazaru

Koupě auta z autobazaru je vždy tak trošku sázka do loterie. Pokud by se po uzavření smlouvy přišlo na to, že je auto bourané, jen těžko prodávajícího poženete k odpovědnosti. Právě zatajování nehod je oblíbená nekalá praktika některých autobazarů.

Pokud už se však pro nákup v neautorizovaném autobazaru rozhodnete, doporučujeme si prodejce pořádně prověřit. V dnešní době internetu a recenzí je to však otázka pár minut. Každopádně k nákupu auta v autobazaru se vám určitě vyplatí přizvat si odborníka, který auto prohlédne a odhalí případné závady.

Vyplatí se tedy kupovat roční vůz?

Nabídka ročních aut bývá někdy opravdu zajímavá. Za výrazně nižší cenu (až o 20%) dostanete v podstatě nové auto. Snížený rozpočet pro koupi ojetiny je jednoznačně nejsympatičtější stránka věci. Další výhodou ročních vozů je prostý fakt, že jsou okamžitě dostupné. Vzhledem k tomu, že výrobci nestíhají vyrábět nová auta včas, jedná se dobrou alternativu k novému vozu.

Nikdy se však nenechte uchlácholit sliby prodejce. Raději si na prohlídku přizvěte odborníka, kterému důvěřujete a koupi s ním prokonzultujte.

Při návštěvě v autosalonů a hlavně autobazarů si pečlivě proklepněte technický stav vysněného vozu a hlavně to, zda auto nebylo bourané. Přímo u automobilky byste se s tímto problémem snad setkat neměli.

KONTAKT

Auto Podbabská

IČ: 48030325
Pod Paťankou 217/1
160 00 Praha 6 - Dejvice
info@autopodbaba.cz

Recepce Škoda 
T: 234 700 200

Recepce Volkswagen
T: 234 700 260

Servis
Po - Pá: 7:00 - 19:00
So:         9:00 - 13:00

Prodej
Po - Pá: 8:00 - 19:00
So:         9:00 - 13:00

Ochrana osobních údajů
gdpr@autopodbaba.cz

Informace pro členy družstva

 

Reklamační řád je k dispozici na provozovně 

Non-stop asistenční služba
M: 603 888 311