Škoda Fabia. Sebevědomě svá.

Nová Škoda Fabia

Dlouho očekáváná, v pořadí již čtvrtá generace Škoda Fabia je tu. Dostala do vínku nejen na první pohled větší rozměry, ale jistě potěší také více prostoru pro posádku i v kufru a úspornější motorizace.

Moderní designové prvky a více prostoru

Když se pozorně zadíváte na masku nové Fabie, možná uvidíte prvky vycházející z elektrického SUV Škoda Enyaq, přesto však pořád spolehlivě poznáte, že jde o nejoblíbenější auto našich silnic. Oproti Enyaqu je design přece jenom uhlazenější a nemá tolik ostrých zlomů.

Co se týče rozměrů, je oproti svému předchůdci s délkou 4108 mm o celých 111 delší. Škoda Fabia 4 se oproti své starší sestřičce také lehce rozšířila (o 48 mm). Zásadní výhodou je pak navýšení zavazadlového prostoru o 50 l, konkrétně na 380 l.

Designéři Škoda si při návrhu exteriéru dali záležet hlavně na aerodynamiku vozu. Nová Fabia je dokonce nejaerodynamičtější vůz nižší střední třídy. Největší podíl na tom mají automaticky regulované „žaluzie“ přístupu vzduchu k chladiči a střešní křidélko pro omezení víření vzduchu.

Více prostoru pro cestující

Prodloužení a rozšíření vozu je samozřejmě znatelné také uvnitř, kde mají výrazně více prostoru hlavně cestující na zadních sedadlech. Oproti předchozí generaci se tak v autě svezou velmi komfortně i 4 dospělí většího vzrůstu.

Interiér vozu překvapí vysokou kvalitou zpracování

Pokud byl mezigenerační pokrok patrný zvenčí, uvnitř je to v podstatě úplně jiné auto. Interiér je plný moderních technologií a posun je vidět i na kvalitě materiálů. Těšit se můžete nejen na 10,25palcový dotykový displej virtuálního kokpitu, ale také například na zrcadlení mobilního telefonu.

Ovšem na rozdíl třeba od nové Octavie zůstalo ovládání klimatizace na klasických otočných ovladačích. Stejně tak stop-start systém má své tlačítko, takže je těžké ho někde v menu dotykového displeje najít.

Výbava pro vaši bezpečnost i pohodlí

Už v základní výbavě Fabia IV nabízí přední Full-LED světlomety v kombinaci se zadními LED žárovkami. Dle výbavy vozu se o vaše bezpeční v případě nehody postará až 9 airbagů. Mnohem důležitější je však nehodám předcházet. S tím vám pomohou jízdní asistenti, kteří hlídají jízdu v pruhu, monitorují slepý úhel, případně za vás brzdí v případě, že vyhodnotí možnou kolizi. Samozřejmostí je dnes už také parkovací asistent a adaptivní tempomat.

Co se skrývá pod kapotou?

Méně náročným řidičům v pohodě vystačí atmosferický litrový tříválec zaměřený na nízkou spotřebu s výkonem 59 kW. Náročnější řidiči však určitě raději sáhnou po některém z litrových TSI motorů s výkony od 70 do 81 KW. Pokud však máte rádi svižnou jízdu, určitě si vyberete 1,5 TSI motor s výkonem 110 kW.

 

KONTAKT

Auto Podbabská
Pod Paťankou 217/1
160 00 Praha 6 - Dejvice
info@autopodbaba.cz

Recepce Škoda 
T: 234 700 200

Recepce Volkswagen
T: 234 700 260

Servis
Po - Pá: 7:00 - 19:00
So:         9:00 - 13:00

Prodej
Po - Pá: 8:00 - 19:00
So:         9:00 - 13:00

Ochrana osobních údajů
gdpr@autopodbaba.cz

Informace pro členy družstva

 

Reklamační řád je k dispozici na provozovně 

Non-stop asistenční služba
M: 603 888 311